Audyty SEO i przydatne narzędzia. Cz.2. Rozwiązania pomocne przy audycie SEO.


W drugiej części artykułu przedstawimy kilka sposobów na łatwiejsze dokonanie audytu SEO. Proponowane rozwiązania z pewnością usprawnią oraz przyspieszą nasze działania w tym zakresie. Są one szczególnie pomocne do kontroli rozbudowanych stron.

Wtyczki do przeglądarek
Gdy myślimy o gruntownym przeglądzie strony pod kątem SEO ,warto zacząć od wtyczek do przeglądarek. Umożliwiają one uzyskanie najbardziej istotnych informacji na temat optymalizacji danej strony. Takich wtyczek jest oczywiście mnóstwo. Jedną z najbardziej popularnych jest SEO Optimer. Wtyczka oferuje cały szereg przydatnych możliwości, a wśród nich generowanie listy sugerowanych zmian do wprowadzenia w witrynie, pobieranie informacji o poszczególnych elementach strony, np., metatagach czy nagłówkach, informacje o sygnałach w social mediach, informacje o serwerze. Cały raport można wygenerować w postaci PDF.

Oprogramowanie
Audyt SEO może wspomóc także odpowiednie oprogramowanie. Do najpopularniejszych programów tego typu należą ScreamingFrog, Xenu Link Sleuth oraz DeepCrawl.

Dużą zaletą programu ScreamingFrog są częste aktualizacje oraz przyjazny interfejs, który sprawia, że użytkowanie programu jest bardzo łatwe, niemal intuicyjne. W programie bardzo szybko wyeksponujemy strony, które nie są poprawne pod względem SEO. Niestety program ten nie poradzi sobie z większymi stronami i posiada pewne ograniczenia w darmowej wersji.

Program Xenu Link Sleuth działa bardzo szybko. Jeżeli zależy nam na czasie, to bardzo dobre rozwiązanie, które w dodatku jest całkowicie darmowe. Ma jednak swoje wady. Należy do nich przede wszystkim mało intuicyjny interfejs, który bez wahania można nazwać archaicznym. Program nie jest również aktualizowany.

DeepCrawl to program, na który mogą pozwolić sobie duże agencje i firmy. Jest, bowiem bardzo drogi. Ma za to mnóstwo zalet. Można z jego pomocą monitorować zmiany poszczególnych parametrów w czasie. Program dokonuje również cyklicznego skanowania strony. Daje nieporównywalne do innych programów tego typu możliwości personalizacji skanowania. Efektem jego pracy jest szereg rozmaitych raportów, z których możemy wyciągnąć bardzo konkretne całościowe wnioski na temat optymalizacji naszych stron www.

Okazuje się, że wcale nie musimy inwestować ogromnych środków finansowych, aby dokonać audytu. Większość z proponowanych rozwiązań jest bezpłatna, a mogą stanowić nieocenioną pomoc w trakcie kontroli.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane posty