Promuj bloga na fanpage’u!


Prowadzenie bloga wymaga jego nieustannej promocji. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do realizacji tego celu, niż fanpage założony na najbardziej popularnym portalu społecznościowym. Z Facebooka korzysta przecież mnóstwo użytkowników w Polsce i na świecie. Za pośrednictwem Facebooka z pewnością łatwiej dotrzesz z treściami zamieszczanymi na blogu do swojej grupy docelowej. Serwis da wam również możliwość łatwiejszego kontaktu.

Zakładanie fanpage’a
Założenie fanpage’a na Facebooku wymaga rejestracji, jako użytkownik prywatny. Będąc na swoim koncie wejdź w menu znajdujące się w prawym górnym rogu. Znajdziesz tam opcję „utwórz stronę”. Pierwszym ważnym krokiem jest wybór odpowiedniej kategorii. Musisz wiedzieć, że fanpages blogów firmowych lub sprzedażowych posiadają inne funkcje, niż np. fanpages blogów hobbystycznych. Te pierwsze nastawione są na prezentowanie produktów i usług, podczas gdy fanpages blogów pasjonackich skupiają się raczej na prezentacji treści. Oczywiście, w dowolnej chwili będziesz mógł zmienić wybrane opcje. Postaraj się dobrze dopasować kategorię do specyfiki bloga.
Następnie musisz postępować według zaleceń systemu. Zostaniesz poproszony o podanie adresu bloga, dodanie zdjęcia oraz podanie grupy docelowej. I to w zasadzie wszystkie niezbędne kroki do założenia fanpage’a.

Ciekawy content, czyli podstawa fanpage’a
Na swoim fanpage’u możesz zamieszczać rozmaite treści, od zwykłych tekstów, przez teksty połączone z grafiką, po same zdjęcia lub nagrania wideo. Treść będzie zależała od tego, jaki rodzaj bloga prowadzisz. Możesz udostępnić tu swoją ofertę czy poinformować o wydarzeniu, którego jesteś organizatorem. Pamiętaj o tym, że przede wszystkim jesteś blogerem. Publikuj, zatem na swoim fanpage’u dużo postów zachęcających do zapoznania się z konkretnym wpisem na blogu. Zrób to w sposób ciekawy i atrakcyjny, podając stosowny link. Posty powinny posiadać odpowiednią oprawę graficzną. Nic nie przyciąga użytkowników Facebooka bardziej niż interesujący obraz. Podepnij, zatem do postu odpowiednią grafikę.

Fanpage bloga należy także promować. Dobra treść nie obroni się, jeżeli nie będziesz posiadał fanów. Przez Facebooka możesz pozyskiwać zupełnie nowych czytelników, ale możesz zachęcać do śledzenia fanpage’a również osoby, które wcześniej trafiły na Twojego bloga. Dobrą drogą do zwiększania zasięgu na Facebooku jest zawsze polecanie fanpage’a znajomym znajomych, którzy oczywiście mogą wspomnieć o nim swoim znajomym.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane posty

Tinder. Randki w sieci.Tinder. Randki w sieci.

Tinder to niezwykła aplikacja, która służy do nawiązywania znajomości. Powstała w Stanach Zjednoczonych, ale obecnie posiada już 24 wersje językowe. Twórcy programu mogą pochwalić się ponad 10 milionami użytkowników wykazujących