Wideo rządzi! Jak używać Periscope?


Periscope to wśród portalów społecznościowych na razie nowość. Umieszczane są w nim treści wideo, tworzone przez użytkowników. Innowacją w stosunku do np. Youtube’a jest możliwość transmisji na żywo oraz komunikacji z użytkownikami w czasie rzeczywistym. Periscope zapewne otworzy nowy rozdział w historii mediów społecznościowych.

Pobieranie i używanie Periscope?

Do pobrania Periscope można wykorzystać urządzenia mobilne takie, jak smartfon czy tablet, pracujące na systemie iOS albo Android. Aby zalogować się do aplikacji rejestrujemy się, jako nowy użytkownik Periscope lub używamy istniejącego już konta na Twitterze. Otwarcie trwających transmisji następuje przez kliknięcie ikonki symbolizującej telewizor, która znajduje się w lewym górnym rogu. Kliknięcie na kulę ziemską pozwala na przegląd miejsc, z których transmitowane są na żywo filmiki.

Jeżeli potrzebujesz wykorzystać transmisję online do udostępnienia innym Twojego wydarzenia, kliknij! —> http://szok.biz/transmisje-on-line/

Jak przeprowadzić transmisję?

Klikając środkowy przycisk, uruchamiamy streaming. Przy pierwszym użyciu aplikacji zostaniemy poproszeni o dostęp do naszej kamery oraz mikrofonu. Możemy także udostępnić swoją lokalizację, jednak nie jest to obowiązkowe. Po naciśnięciu przycisku „start” rozpoczyna się nagrywanie. W jego trakcie możemy zmienić kamerę przednią na tylną. Wystarczy dwukrotne kliknięcie w ekran. Jeżeli potrzebujemy zrobić pauzę, trzeba przeciągnąć palcem przez ekran z góry na dół.

Po lewej stronie na dole możemy obserwować wiadomości otrzymywane od innych użytkowników. W tym miejscu znajdziemy również pole, w którym możemy odpowiadać widzom. W momencie rozpoczęcia transmisji w głównej części serwisu, czyli tzw. feedzie pojawi się stosowna informacja. Odtąd każdy użytkownik będzie mógł przyłączyć się do naszej transmisji. Oprócz komentarzy tekstowych możemy liczyć również na wyrazy uznania w postaci peryskopowych serduszek.

Co ważne, wcale nie musimy pobierać aplikacji, aby móc oglądać transmisje. Nie musimy nawet posiadać smartfona czy tableta. Transmisję z Peryscope można obejrzeć także w oknie przeglądarki internetowej na swoim komputerze. Co w sytuacji, gdy spóźniliśmy się na transmisję, którą bardzo chcieliśmy obejrzeć? Będzie ona dostępna w serwisie jeszcze przez 24 godziny. Potem ulegnie automatycznemu skasowaniu.

Istnieje szansa zapisania transmisji przy użyciu zewnętrznych aplikacji. Służy do tego np. aplikacja katch.me., z której kontem trzeba połączyć konto Periscope. Będziemy mogli wówczas nagrać transmisję, a następnie udostępnić ją na swoim blogu lub na profilu w mediach społecznościowych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane posty

Tinder. Randki w sieci.Tinder. Randki w sieci.

Tinder to niezwykła aplikacja, która służy do nawiązywania znajomości. Powstała w Stanach Zjednoczonych, ale obecnie posiada już 24 wersje językowe. Twórcy programu mogą pochwalić się ponad 10 milionami użytkowników wykazujących